tüm zamanların en ünlü medyumu – daniel dunglas home

tüm zamanların en ünlü medyumu – daniel dunglas home

Tüm zamanların en ünlü medyomu iskoç Daniel Dunglas Home’dur. 1833-1886 yılları arasında yaşamıştır. İngiliz asıllı Amerikalı araştırmacı Hereword Carrington şöyle yazmıştır; “Home, diğer medyumlara kıyasla çok daha dikkatli ve uzun süren bir araştırmaya tabi tutulmuş olmasına rağmen, onun seanslarından hiç birinde hile bulunamadığı gibi, şüpheli bir durum bile söz konusu olmamıştır.” Home, İskoçya, Edinburgh’de doğmuş ve onu Amerika’ya getiren, hiç çocuk sahibi olamamış teyzesi tarafından evlat edinilmişti. Daha henüz çocukken bir takım ruhsal güçleri olduğunu fark etmiş ve 13 yaşındayken okul arkadaşlarından birinin ölümünü önceden gördüğü ilk vizyonunu almıştı.

Olağanüstü telekinetik ve psikokinetik güçleri home, numaralarını herkesin gözü önünde ve açık havada yapmasıyla ünlüydü. En şaşırtan hareketleri fizik kurallarıyla dalga geçmesi olmuş; havada asılı kalabilmesiydi. Ayrıca lastik gibi boyunu uzatabilen, kafasına taktığı eşyayı hareket ettirip, uzak mesafeden müzik aletlerine ayar verebilen bir kişiymiş.

16 aralık 1868 gecesi, evinin penceresinden uçarak dışarı çıkmış 24 metre  havada yükselmiş ve diğer bir camdan içeri girdiği rivayet edilmektedir. Şarlatan olduğunu iddia edenler olsa da yaptıklarının hile olduğunu asla ispat edememişlerdir.

 

Paylaşcam

Bir Cevap Yazın