Nefes kesen manzaralar – toskana, italya

Nefes kesen manzaralar – toskana, italya

Nefes kesen manzaralar, Ortaçağ kasabaları, UNESCO Dünya Mirası, kaleler ve güzel sahil yerleri: Bu çarpıcı İtalyan bölgesi size her şeyi sunuyor. Ayrıca doğal yiyeceklerden de tadabilirsiniz; zeytinyağı, peynir ve ekmek gibi taze yerel ürünlerin rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eğer Bir şarap aşığı iseniz, Toskana bölgesi sizin için cennete gitmek gibi olacak. İtalya’nın şarap üretimi açısında önemli bölgelerinden biri olarak kabul edilir. Burada üretilen yerel şaraplar keşfetmeniz ve tatmanız için sizleri bekliyor.

Hayran kalınan İtalya doğa fotoğraflarının çoğu toskana’da çekilmiştir. Yemyeşil tepeleri, ayçiçeği tarlaları, üzüm bağları, küçük kasabaları, taş evleri, kiliseleri ve yeşillerle bürünmüş dar yolları bir rüyayı andırıyor. Sahip olduğu manzarasıyla fotoğrafçılar için gerçek bir cennet Toskana.

Toskana, dünyanın en değerli sanat eserleriyle dolu onlarca müzeye ev sahipliği yapıyor. Michelangelo, Raphael ve Botticelli gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Toskana Bölgesi gerçek bir hazine. Pisa şehrinde Pisa Katedrali, Vatizhane ve Anıtmezar’ı; Lucca’da San Martino Katedrali,  San Michele kilisesi, Guinigi kulesi, Teatro Meydanı; Floransa’da Uffizi Müzesi, Accademia, Duomo Kilisesi ve San Miniato al Monte Kilisesi ise bu hazinenin yalnızca ufak parçaları.

 

 

 

Paylaşcam

Bir Cevap Yazın