evinizdeki negatif enerjiden nasıl kurtulursunuz?

evinizdeki negatif enerjiden nasıl kurtulursunuz?

Birçoğumuz artık evimizden veya işyerimizdeki negatif enerjiden etkileniyoruz ve bu hem bize hem hayatımıza olumsuz etkiler yapmaktadır. Peki evinizdeki negatif enerjiden nasıl kurtulacaksınız bunun için ne yapabilirsiniz bir bakalım.

 

1-Evinizi temizleyin

Evinizdeki negatif enerjiden kurtulmanın ilk şartı temiz bir ev. Evinizin kirli olması, dağınık olması negatif enerjinin sebeplerinden bir tanesidir. Ortalıktaki dağınıklığı düzenleyin. Evin her yerini mutfak, banyo, salon ve odalarınız bir güzel temizleyin. Eviniz ne kadar düzenli ve temiz olursa kendinizi de o kadar pozitif ve rahat hissedeceksiniz.

Ev Temizliği

Evinizdeki negatif enerjiden kurtulmak için evinizi temizleyin

 

2-Evinizi tekrar dekore edin veya eşyaların yerini değiştirin

Zaman zaman mobilyalarınızın yerlerini değiştirmek evdeki kötü enerjiyi azaltmaya yardımcı olur. Evinizi veya odanızı dekore ederken ferah, sade ve rahat olmasına dikkat edin. İstemediğiniz eşyalarınız atın veya deponuz varsa oraya koyun. Yeni dekor veya yeni ev düzenin evinizdeki negatif enerjiden kurtulmanıza yardımcı olacak etkenlerde biridir.

 

3-Pencereleri ve Perdeleri açın evinize gün ışığı ve temiz hava girsin

Temiz hava ve gün ışığının inanılmaz bir temizleme ve pozitif gücü vardır. Sabah kalktığınızda evinizdeki negatif enerjiyi yok etmek için camlarınızı, kapılarınızı ve perdelerinizi açıp gün ışığı ve temiz havanın evin içeri girmesine izin verin.

 

Pencerelerinizi ve Perdelerinizi Açın

Evinizdeki negatif enerjiden kurtulmak için pencerelerinizi, kapılarınız ve perdelerinizi açın

 

4-Evinizin çeşitli yerlerine güzel kokular koyun, tütsü yakın veya safran serpiştirin

Güzel kokular, tütsü, Esantiyel yağlar  ve safran evinizdeki negatif enerjiden kurtulma tekniklerinden diğeri. Tütsü eskiden de kullanılan günümüzde de hala popüler olan negatif enerjiden kurtulmanın yollarından bir tanesi. Evinizin çeşitli yerlerinde beğendiğiniz tütsü kokularından yakarak evinize hoş bir koku atmosferi sağlayabilirsiniz.

Tütsüde en çok kullanılan koku ise adaçayı. Adaçayı yakıldığında negatif iyonlar salıyor, bu da enerjiyi nötr hale getiriyor. Negatif iyonlar, huzur ve zihin açıklığı hissi de veriyor. Ada çayının aynı zamanda rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir etkisi var. Ada çayına alternatif olarak dağ servisi, lavanta, çam veya beğendiğiniz başka kokularda kullanabilirsiniz.

Esansiyel yağların güçlü aroması evinizdeki negatif enerjiyi hemen dağıtacak ve ortama pozitif enerji verecektir.

Negatif enerji safranın ağır kokusundan pek hoşlanmaz. Sabah kalktığınızda evinizin girişine biraz safran serpiştirinve kötü enerjiyi evinizden uzak tutun.

 

5-Canlı çiçek alın


Evinizde baktığınız canlı bitkilerde negatif enerjiyi evinizden kovmak için etkili yollardan bir tanesi daha. Şans bambusu, ay otu, adaçayı, hint fesleğeni, orkide, kaşık çiçeği, aloe vera, biberiye ve yasemin evinizdeki negatif enerjivi kovacak ve pozitif enerjiyi getirecek çiçeklerden bir kaçıdır.

 

6-Kristaller


Kristallerin yaydığı yüksek titreşim negatif enerjiyi yok etmeye yardımcı oluyor.Siyah turmalin evinizde bulunması gereken kristallerden bir tanesi. Girişte bir yere koyarak evinize negatif enerjinin girmesine engel olabilirsiniz. Kötü enerjiyle savaşan diğer kristaller kızıl çakmak taşı, dumansı kuvars, kantaşı, oltutaşı, siyah oniks, ametist, siyah obisidiyen ve apache tears taşı.

 

Paylaşcam

Bir Cevap Yazın