canlı yayında intihar eden sunucu

canlı yayında intihar eden sunucu

Christine Chubbuck, 1974 yılında Florida’nın sarasota şehrinde, kanal 40’ın “Sun Coast Digest” sabah programını sunan, henüz 30 yaşındaki sunucuydı. Yaptığı programda “uyuşturucu bağımlısı, alkolik ve topluma dahil olamayan insanlar”la alakalı konuları ele alırdı.

En son programında yayın akışın içinde şu cümleyi söyledi. “Kanal 40’da; polisin son haberlerini,son kanlı cinayetleri ve renkli yaşamları aktardık. Şimdi bir tanesini daha göreceksiniz.” der. 38’lik tabancasını çıkarır, kafasına dayar ve tetiği çeker.

Yayın ekibi önce ne yapacağını şaşırır. Bunun profosyonel bir şaka olduğunu düşünür. Daha sonra ekranı karartır. Sonra da bir film yayınlar. Yayını izleyen insanlar, polisi ve kanalı aramaya başlar.

Christine Chubbuck, hastaneye kaldırılmasından 14 saat sonra 15 Temmuz 1974’te ölür. Tarihe canlı yayında intihar eden ilk tv sunucusu olarak geçer.

Araştırmalar sonucunda; ailesinin onun intihar eğiliminden haberdar olduğu, ancak işini kaybetmemesi için kimseye söylemedikleri ortaya çıkar.

Otuzuncu yaş gününde hala bakire olduğu için iş arkadaşlarına sızlandığı ve hiçbir zaman ikili ilişkilere uyum sağlayamadığı, intiharının sebepleri arasında gösterilmektedir.

Paylaşcam

Bir Cevap Yazın