astral seyahat nedir, nasıl yapılır?

astral seyahat nedir, nasıl yapılır?

Astral seyahat kişinin uyku gibi ruh ve beden bağlarının gevşediği, rahatladığı durumlarda fiziksel bedeni dışında, bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiği deneyimleri ifade eder.

Astral seyahat konusunda bir çok çalışma yapmış olan ABD’li yazar olan Robert Monroe halen bu çalışmalarını da Monroe Enstitüsü adlı kurum bünyesinde sürdürmektedir. Genellikle uyku halindeyken yaşanan bu durum, stresli bir günün sonrasında uyku haline geçme sırasında ya da çok relaks olunan uyku esnasında meydana gelmektedir. Söylenene bakılacak olursa, ruh uyku haline geçme esnasında göbek kısmından ayrılmaya başlamaktadır. Kişinin ruhu geride kalan bedenini gördüğünde heyecanlandığı için, kalp atışları hızlanır ve astral seyahate başlayamadan uyanır. Bazen ruhun bedenden ayrıldığı fark edilmez ve rüyaymış gibi düşme veya uçma gibi fiziksel eylemlerle uyanılır. Bunun anlamı, astral seyahatin gerçek boyutta ve rüya boyutunda da gerçekleştiğidir.

 

Astral seyahat herkes yapabilir mi?

astral-seyahat-2

Astral seyahat yapabilmek için çok uzun bir süre çalışılması ve uğraşılması gerekilen olay. İlk aşaması meditasyon, yani ruhu tanıma ve rahatlatma. Bu aşamadan sonra astral seyahat yapılabilir ama kolay bir olay değildir. Bedenden ayrılan ruhun bedenle ilişkisini koparmadan bir başka boyuta geçmesi ve vücudun dışında seyahat edebilmesi kolay kontrol edilebilir bir şey değildir. Birçok kişi astral yolculuk denemesini tehlikeli bulur. Bir düşünceye göre de ruhun bedenden ayrılması mümkün değildir; astral beden olarak gösterilen form ruhun kendisidir.

 

Nerelere gidilebilinir?

Astral seyahat konusunda uzman kişilerin söylediklerine göre ruh, fiziksel bedenle ilişkisini kesmeden başka bir yere,  şehre, başka bir ülkeye, hatta uzak gezegenlere veya galaksilere bile gidebilir. Kapılar, duvarlar, camlar, dağlar gibi fiziksel engel teşkil eden nesneler, astral seyahat sırasında bir sorun veya engel teşkil etmezler.

 

Dr. Lobsang Rampa

Dr. Lobsang Rampanın kitabında da bahsettiği astral seyahat ile ilgili birkaç cümle:

Fiziksel bedeniniz gerçek siz değil sadece bu gezegen üzerindeki gerçek sizin varlığınıza olanak tanımak için kullanılan bir kabuktur. Astral seyahatin ”bilinçli” olarak nasıl yapıldığına çalışırsanız gerçek dünyayı görebileceksiniz ve gerçek hayatta şeyler kesinlikle fizikselde göründüğü gibi değildir. Hayatın birçok gerçek görünüşü, siz fizikselin ”dışına” çıkana kadar anlaşılıp algılanamaz.

by-Lobsang-Rampa

Ruh bedenden ayrılırken ve gümüş bir kordonla birbirlerine bağlı olması

Astral katta olduğunuzda ne kadar eski ya da hangi dilde yazılmış olsun her dili anlayabilirsiniz. Bu gezegen üzerindeki her binayı ziyaret edip her şeyi, hiç engel tanımayan kilitleri, kapıları ya da duvarları görebilirsiniz ancak bunu aklınızdan geçirmeden önce diğerlerini anadan doğma halleriyle, oldukları gibi görmenin ne kadar harika olacağını düşünün! Yalnızca saf niyetli olanlar her şeyi görebilirler ama yersiz merak ve çeşitli dürtülere sahip olanlar bunu yapamaz. Bu evrensel bir kanundur. Bu küçük gezegenin üzerindeyken fiziksel kanunları kırmak mümkün olabilir ama kim olursanız olun evrensel kanunları kıramazsınız!

Dr Rampa birçok kitabının içinde bunu başarabilmek için nasıl başlamanız gerektiğini açıklıyor. Astral seyahat nefes almak kadar doğaldır. Ayrıca o ”OBE” yani vücut dışı deneyim olarak ta bilinir ve başka saçma isimlere de sahiptir ama ”astral seyahat” en doğru terimdir. Dr. Rampa ”Otuz derste ruhsal güçleri geliştirme teknikleri” isimli kitabında bilinçli astral seyahati başarmak için gereken adımları ve bütün süreci detaylarıyla açıklıyor. ”The Thirteenth Candle” isimli diğer kitabının onbirinci bölümünün 149. sayfası da bilinçli astral seyahatin bütün sürecini detaylarıyla kapsıyor. Bunu başarmak için anahtar, kendinin gerçekten bedenini terk ediyor olduğunu ve iki bedeni bağlayan gümüş kordonu gördüğünü ”görselleştirmek” tir..

 

Peki astral seyahatte mi olduğunuzu yoksa sadece rüya mı gördüğünüzü nasıl bileceksiniz? Bu basit. Gümüş kordonun ”Her zaman” görünür, renklerin en Karanlık odalarda bile sanki odanın içine gün ışığı giriyormuş gibi daha ”CANLI” olduğunu hatırlayın ve aslında Gerçek astral dünyada olduğunuzda fizikselde algılayabildiğinizden daha fazla renk görecek ve son olarak da kendi fiziksel bedeninizi görebileceksiniz. Aslında kendi fiziksel bedeninizi görmek bir şok etkisi yaratabilir ve bu astral bedeninizi doğruca fiziksel bedeninize geri gönderebilir. Eğer bu olursa uyuyun ve başka bir gece deneyin. Astral seviyedeyken Hiç bir şey” in size zarar veremeyeceğini hatırlayın. Gümüş kordon ‘Kopamaz‘ bunu yalnız ölümün kendisi yapabilir ve astral seyahat yapıyorken Hükmedilemezsiniz . Tek endişeniz korkunun kendisi olsun.

 

Bazı insanlar, astral seyahat yapıyor ya da ”vücut dışı bir deneyim” yaşıyorken kendilerini sonunda parlak bir ışık olan bir tünel boyunca ilerlerken bulduklarına değindiler. Bu, yuvaya dönüşün yani gerçek astral dünyaya geri döndüğünüzün harika bir haberidir. Eğer bunu yapmak için bir şansınız olursa astral yuvada zaman geçirmeniz güçlü bir şekilde tavsiye edilir. Gördüğünüz ve yaptığınız her şeyi hatırlayın sonra Dünya ile işiniz bittiğinde hiçbir gecikme olmadan yuvanın yolunu bileceksiniz. Astral düzeyde yalnızca ışık hızından çok daha fazla hızlı olan düşünce yoluyla hareket edip iletişiminizi telepati yoluyla yaparsınız.

Paylaşcam

Bir Cevap Yazın